Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /var/www/clients/client251/web255/web/beta/inc/stats.php on line 21

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/clients/client251/web255/web/beta/inc/stats.php on line 22

Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /var/www/clients/client251/web255/web/beta/inc/stats.php on line 31

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/clients/client251/web255/web/beta/inc/stats.php on line 32
 Railgallery

PRAVIDLA FUNGOVÁNÍ RAILGALLERY

Railgallery je webová galerie zaměřená na železnici, kterou doplňuje zpravodajský kanál. Tato galerie je moderována. Moderátoři se snaží galerii udržet v dostatečné kvalitě a proto jsou fotografie před zveřejněním moderátorem zhodnoceny a případné nedostatky jsou uvedeny v komentářích s výzvou k jejich napravení. Ke schválení či zamítnutí fotografie je potřeba nejméně 2 hlasů administrátorů. Své hodnocení napíše do komentáře a ponechá k nahlédnutí autora a dále ostatní kolegy moderátory, aby bylo dosaženo co nejobjektivnějšího hodnocení.

V záložce „Kontakty“ naleznete informace o moderátorech a jejich profily. Každý autor může do galerie přidat až 3 fotografie denně. Věříme, že tento limit je motivačním prvkem k tomu, aby autoři vybírali opravdu kvalitní fotografie. Přidání fotografií je umožněno každých 8 hodin. Doporučená velikost fotografie je 1024 x 768 bodů do velikosti 400kb.

Po schválení moderátorem se fotografie zobrazí na hlavní straně a mohou ji hodnotit a komentovat ostatní registrovaní uživatelé. Hodnocení fotografie je druhým stupněm pro výběr fotografií. Celkové hodnocení fotografie – tzv. „rating“ je určen pomocí statistických funkcí, které zohledňují celkové hodnocení a zároveň četnost jednotlivých hodnocení. Tato funkce má za cíl „oříznout“ mezní hodnoty v hodnotící škále. Například, bude-li mít fotografie hodnocení 8,8,7,10,8, pak její výsledný rating je 8. Tedy krajní hodnoty 7 a 10 bodů se do hodnocení neprojevily. Ty nejlépe hodnocené fotografie se pak dostanou do jakési „Síně slávy“ a jsou zobrazeny na hlavní straně v její spodní části. Do této galerie se dostává fotka, která je hodnocena nejméně 3 lidmi a její rating je 10bodů. Schválená a zveřejněná fotografie zůstává v galerii nelze ji smazat.

Ve svém hodnocení, pro které máte škálu 0-10 bodů se snažte být co nejvíce objektivní. Posuzujte námět, technické provedení snímku a editaci. Pro udržení objektivity hodnotitele je potřeba hodnotit co nejvíce snímků různých autorů v celé hodnotící škále. Je samozřejmostí, že své hodnocení, zejména pokud je v nižších hodnotách stupnice doplníte komentářem vysvětlujícím toto hodnocení, jelikož právě takový komentář má pro autora smysl.

Našim krédem je vstřícnost, slušné chování a objektivita. Proto se ke všem autorům a k jejich dílům chováme s úctou. Uživatelé, kteří budou porušovat "Dobré mravy" zejména zasíláním vulgárních a urážlivých komentářů k fotografiím, vyvoláváním hádek (flame war) nebo budou zasílat nevhodné fotografie, které nemají s železnicí nic společného budou blokováni administrátorem. Taktéž uživatelé, kteří budou selektivně hodnotit a komentovat jen jednoho nebo malou skupinu autorů mohou být administrátorem blokováni pro ztrátu objektivity jejich hodnocení. Nevhodná a zejména vulgární uživatelská jména budou také blokována! Pro registraci je nutné zadat platnou E-mailovou adresu pro potvrzení registrace. Není možné v systému registrovat více jak 1 uživatele na 1 E - mailovou adresu. Každý uživatel smí užít pouze 1 profil (identitu) pro vstup do systému. Při zjištění duplicity budou tyto profily smazány.

Zasláním fotografie registrovaný uživatel prohlašuje, že je autorem této fotografie nebo disponuje souhlasem jejího autora k zveřejnění této fotografie. Jakékoli komerční i nekomerční využití fotografií bez výslovného souhlasu autora je zakázáno a podléhá ustanovením zákona č. 121/2000 Sb. (autorský zákon).

Vložením fotografie autor souhlasí s jejím použitím v rámci www.railgallery.cz Zejména pro použití jako ilustrační fotografie k článkům na těchto stránkách. V případě užití těchto fotografií bude autor uveden v záhlaví fotografie nebo článku.