163 xxx - x + Sysel
Kliknte pro zobrazen vt fotografie.

klokanRegistrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Pspvk: 728
Galerie uivatele
Ústecké panorama se Syslem, aneb z výjezdního zasedání...
· Datum: 16.1.2013 · Zobrazen: 9251· Tra: CZ 073 - Ústí nad Labem-Střekov - Děčín· Datum pozen: 4/2012 ·
Rozlišení fotografie: x Značka fotoaparátu:
Model fotoaparátu: Citlivost ISO:
Čas uzávěrky: Použitá clona:
Ohnisková vzdálenost:
Lokomotivn ada: 163 E 499.3


http://www.railgallery.cz/data/504/thumbs/Sysel-a-Pershing.jpg
·
http://www.railgallery.cz/data/504/thumbs/T_478_2_U1.jpg
>
http://www.railgallery.cz/data/504/thumbs/131-049-050-Liptovsky-Mikulas-1280P-final.jpg
>>
· dal »

vtou

Registrovan: erven 2008
Bydlit: severozápad = karlovarsko
Pspvk: 1,349
17.1.2013 22:15

Jo asi tak, méně ostré a lehce to zešedlo.
Raven

Registrovan: Leden 2008
Bydlit: Hradec Králové
Poet fotek: 6
Pspvk: 36
16.1.2013 17:31

Vítku, ta předchozí verze byla, alespoň co do ostrosti, určitě lepší, tohle mi přijde neostré. Na výpaly kašli, spíš zkus vytáhnout tu lehkou podexpozici a zašedlost zbytku, s pomocí vrstvy a gumy to je hned Wink
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
13.1.2013 18:32

REEDIT
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
13.1.2013 13:14

Honzo, Pamatuji si oba komentáře, ale o nich si můžeme popovídat F2F
Raven

Registrovan: Leden 2008
Bydlit: Hradec Králové
Poet fotek: 6
Pspvk: 36
12.1.2013 21:18

klokan: "..pokud by jsi se vyjádřil k fotce tak, jako v posledním komentáři bylo by vše v pořádku"
Já jsem se ale ve svém prvním komentáři vyjádřil naprosto stejně jako ve všech ostatních, včetně toho posledního, tzn. uvedl jsem, co se mi nezdá na fotce a v té souvislosti se osobně pozastavil nad tím, že když dokážeš ostatním na fotkách "vytknout" takové jemné nuance, jež byly zmíněny, že sám nemáš v pořádku tak elementární věc, jako je při focení expozice. Čteš mezi řádky něco, co tam není, Vítku. Vůbec nejde o to, že bych Ti nějak upíral právo komentovat, když sám děláš chyby. To s Tebou souhlasím, že potom by prakticky nikdo "neměl právo" kritizovat nic. Kdybys ale četl mezi řádky správně, měl bys tam najít spíš to, že mi to přijde jako, když použiju Charyho oblíbenou analogii s vařením, kdyby kuchař kolegu kuchaře vedle poučoval po vzájemné ochutnávce o tom, že jeho polévce chybí dvě kapky maggi a jemu samotnému tam přitom chyběly tři lžíce soli ;-) Z mé strany tedy jde jen o úvahu nad relevantností takového názoru, chápeme se?


"Vzhledem k tomu, že jsi hned v úvodu použil slovo "recipročně", lze to také chápat jako odvetu za mé komentáře na ŽP a tedy je to v osobní rovině."
Jasně reciprocitu si můžeš vykládat i jako "odvetu", ale já to myslel, a už jsem Ti to i napsal (že recipročně proto, že sem standardně nechodím, nekomentuji a nehodnotím, stejně tak jako ty na ŽP se objevíš jednou za uherský rok ve smyslu, že napíšeš nějaký koment, nebo ohodnotíš fotku), jako reciproční=vzájemné oplacení návštěvy galerie. Přesně jak to popisuje pepa z depa v předchozím příspěvku. Ty sis to ale hned vyložil jako "něco osobního". Nemůžu se proto ubránit pocitu, že naopak Ty sám v tom stále hledáš tímto způsobem něco osobního, a ve finále se to pak nakonec ještě snažíš obrátit. A to víš, že mě to od Tebe taky mrzí.


"Já nikde netvrdím že všechno vím a všechno znám. Jsou autoři, kteří umějí víc než já a rád se od nich naučím a jsou autoři, kteří třeba umějí o něco méně a těm se zase snažím poradit... Je na tom něco špatného?
Vítku, a já snad někde tvrdím, že všechno víš a znáš, nebo dokonce, že je na tom, že se snažíš od zkušenějších poučit a méně zkušeným poradit, něco špatného?


"Zbytek můžeme prodiskutovat na nějakém šotu u piva..."
No.., v podstatě celé jsme to mohli rovnou prodiskutovat někde na šotu u piva. Věř mi, že kdybys nereagoval tak, jak jsi reagoval, z mojí strany by zůstalo u vyjádření názoru v prvním komentáři.


PS: Pamatuješ si ještě svůj výrok "pěkné, ale opisuješ"? nebo "Pokud chci být na někoho tvrdý, musím být tvrdý především na sebe..." :-)
pepa z depa

Registrovan: erven 2007
Poet fotek: 14
Pspvk: 1,497
12.1.2013 20:52

klokan: Měl by sis napřed zjistit, co znamená slovo reciproční než na někoho vyrukuješ. Ty to vnímáš pouze jako odvetu ve smyslu oko za oko, zub za zub a podle toho taky jednáš.
Reciprocita znamená hlavně vzájemnost a to ve smyslu nejen negativním.
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
12.1.2013 19:16

Honzo, pokud by jsi se vyjádřil k fotce tak, jako v posledním komentáři bylo by vše v pořádku. Vzhledem k tomu, že jsi hned v úvodu použil slovo "recipročně", lze to také chápat jako odvetu za mé komentáře na ŽP a tedy je to v osobní rovině. Z Tvého komentáře mezi řádky čtu: Co si dovoluješ něco komentovat, když sám chybuješ. To by se nedalo komentovat nic. U všech, kteří někde něco komentovali a radili bys našel určitě něco co není úplně v pořádku. A de-facto bys jim mohl napsat totéž, ale nepíšeš jim to...


Já nikde netvrdím že všechno vím a všechno znám. Jsou autoři, kteří umějí víc než já a rád se od nich naučím a jsou autoři, kteří třeba umějí o něco méně a těm se zase snažím poradit... Je na tom něco špatného?


Zbytek můžeme prodiskutovat na nějakém šotu u piva...


AD Topičova sebereflexe:
Už jsem to myslím někde psal. Po nikom nechci něco, co bych sám nezvládl.
U této fotky jsem o výpalech věděl, ale nepovažoval jsem je za tak podstatné. Což nepovažovali ani kolegové, kteří fotku viděli a myslím, že kdybych se nezapojil do diskuse, tak by tato fotka prošla také bez vážnějšího povšimnutí ohledně zmiňovaných výpalů, protože už tu ležela den před inkriminovanou dobou.
pepa z depa

Registrovan: erven 2007
Poet fotek: 14
Pspvk: 1,497
12.1.2013 19:08

klokan: No hlavně, že první část tvého komentáře z dneška v 1:12 souvisí s fotkou a není ani trochu osobní.


"RAVEN: Vypadá to stejně blbě jako to, když někomu napíšeš názor na fotku,a protistrana hned jde a hledá co by napadla... a ještě to podtrhne slovem RECIPROČNĚ.... Od Tebe Honzo, mě to celkem mrzí... Pokud jsi ze mě chtěl udělat blba, tak jsi ho udělal, ale především ze sebe..."


Jako admin tohoto webu bys měl jít příkladem.
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
12.1.2013 18:29

Mazat se musí, bo to nesouviselo s fotkou a obsahovalo to soukromou konverzaci!
pepa z depa

Registrovan: erven 2007
Poet fotek: 14
Pspvk: 1,497
12.1.2013 18:19

Raven: klokan a eberflexe? To je ve vzájemném anatagonismu asi tak jako peklo a krucifix.


Dávám tomu komentáři, tak hodinu, maximálně dvě.
Raven

Registrovan: Leden 2008
Bydlit: Hradec Králové
Poet fotek: 6
Pspvk: 36
12.1.2013 18:09

klokan: Já jsem pod touhle fotkou vyjádřil "svůj názor" na její technické provedení, stejně jako ses Ty vyjádřil pod fotkami na ŽP, to je celé. Nevím, proč za tím hledáš něco víc, píšeš věci jako "chytl ses opravdu dobře", a že protistrana hned jde a hledá co by napadla apod. Sám tak odvádíš diskusi od fotky úplně jinam, do osobní roviny, a ostatním takové příspěvky mažeš, hm, hm..


Já se snažím, stejně jako Ty, hodnotit fotku vždy předně jako celek, nikoliv ji "analyzovat" po pixelech, jak píšeš. Stejně tak jsem učinil u této. Kompozičně se mi to líbí, přijde mi to jen trochu těsnější dole, ale na první pohled, bez nutnosti si cokoliv "prosvítit" v APS, se mi nelíbila ta celková lehká podexpozice a zašedlost. Stejně tak, bez nutnosti si cokoliv "prosvítit" v APS, se mi nelíbily vypálené fasády na některých ze zobrazených domů na, pro mě, ne zrovna zanedbatelné ploše v kontextu celé fotky a hlavního motivu na ní.
Jsi ochoten respektovat, že se mi to může nelíbit, a že "pro mě" to může být citelné na první pohled, přestože Ty nebo Balwan si k tomu musíte "prosvítit" fotku v APS? Napsal jsem "svůj názor", stejně jako jsi Ty napsal svůj ;-) Jen jsem se, ze svého pohledu, lehce pozastavil nad tím, že když dokážeš ostatním na fotkách "vytknout" takové jemné nuance, jež byly zmíněny, že sám nemáš v pořádku tak elementární věc, jako je při focení expozice.


PS: Pamatuješ si ještě svůj výrok "pěkné, ale opisuješ"? nebo "Pokud chci být na někoho tvrdý, musím být tvrdý především na sebe..." :-)
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
12.1.2013 17:36

BALWAN: asi tak nějak.
Balwan

Registrovan: ervenec 2007
Bydlit: Kralupy pod Vltavou
Poet fotek: 189
Pspvk: 4,082
12.1.2013 16:48

řekl bych, že tady jsou ty vypálené fasády vidět opravdu jen v tom prosvícení v APS Smile ale tady jde asi o něco jiného, což by se nemuselo řešit zrovna pod fotkou
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
12.1.2013 13:58

RAVEN: Stejně jako na ŽP lze editovat komentář jen určitou dobu. U nás je nastaveno 15 minut pro běžné uživatele.
klokan

Registrovan: Bezen 2007
Bydlit: Praha 9
Poet fotek: 332
Pspvk: 728
12.1.2013 13:40

RAVEN: Určitě se do mě zase pustíte že tohle s kompozicí nesouvisí. Já to beru takto:


Kompozice 1:
Vlak projíždí kolem strážního domku s bílou fasádou, která je přepálená.. Plocha domku je v kontextu celé kompozice velmi podstatná, proto tady mi to bude vadit hodně.


Kompozice 2:
Vlak v krajině, ve vzdáleném pozadí vesnice nebo město, kde některý dům se světlejší fasádou je vypálený. Plocha domu (domů) je v kontextu celé kompozice velmi malá na rozdíl od kompozice 1. proto to v takovémto případě tolik neřeším....
V prvním případě je už na první pohled citelné, že to s fotkou není v pořádku, kdežto v tom druhém si musíš kolikrát fotku otevřít v editoru a prosvítit si výpaly...


Víš, já se snažím si o fotce udělat úsudek v prvním okamžiku... Buď se mi hned líbí nebo mě hned něčím zaujme. Někteří fotku "analyzují" po pixelech, ale to si myslím, že není ono.
  Strana:  1 · 2dal

Powered by: PhotoPost PHP
Copyright © 2007 All Enthusiast, Inc.